> Blog

Blog

Typy sterowań w maszynach CNC


Maszyny sterowane numerycznie pozwalają na szybkie i zautomatyzowane wykonywanie wielu zadań związanych z obróbką różnych materiałów. Dzięki połączeniu precyzyjnego pozycjonowania części roboczej względem kształtowanego materiału z dużą prędkością działania, mogą być używane zarówno do seryjnej produkcji powtarzalnych elementów, jak i do przygotowywania bardzo skomplikowanych i złożonych detali. Za tak sprawne wykonywanie wszystkich zadań w maszynach CNC odpowiadają w głównej mierze dwa elementy – oprogramowanie optymalizujące ich działanie i specjalne sterowniki. Spójrzmy, na jakiej zasadzie pracują urządzenia CNC i jak działa ich sterowanie.
Czytaj dalej


Produkty z blachy przydatne w każdym domu


Szukając ozdób i przedmiotów użytkowych do aranżacji i dekoracji wnętrz często zwracamy uwagę na produkty oryginalne, wykonane z ciekawego materiału lub zaprojektowane w niepowtarzalny sposób. Liczymy na to, że dodadzą wnętrzu naszego domu uroku, a jednocześnie będą dobrze spełniać swą funkcję. Bardzo intrygującym pomysłem, który może się sprawdzić w domach i mieszkaniach urządzonych w różnym stylu, są rozmaite produkty z blachy. Wśród tego rodzaju przedmiotów możemy znaleźć duży wybór bardzo atrakcyjnych produktów przeznaczonych do użytku domowego.
Czytaj dalej


Jak powstają wieszaki stalowe?


Zaawansowane technologie obróbki metalu pozwalają na wykonywanie różnych przedmiotów użytkowych, zarówno utrzymanych w bardziej tradycyjnej stylistyce, jak i nowoczesnych. Dzięki rozmaitym procesom technologicznym można otrzymać niezwykle ciekawe kształty i wzory, które mogą być ozdobą każdego wnętrza. Bardzo dobrymi przykładami detali, które mogą ożywić aranżację pomieszczenia, a przy tym zaoferować bardzo wysoką użyteczność są wieszaki stalowe. Ze względu na wysoką wytrzymałość materiału są one bardzo trwałe, a za sprawą indywidualnie opracowanego projektu mogą zadowolić każdego użytkownika. Przyjrzyjmy się bliżej technologiom, które umożliwiają ich powstanie.
Czytaj dalej


Jak giąć blachy? Charakterystyka usługi


Istnieje wiele metod obróbki metalu, które pozwalają na nadanie mu potrzebnego do różnych zastosowań kształtu. Stosuje się rozmaite sposoby na cięcie metalu na kawałki o wymaganej wielkości. Elementy stalowe mogą być także poddawane tzw. obróbce ubytkowej, w której przy pomocy usuwania zbędnego materiału uzyskuje się pożądany kształt. Metal można w ramach takich metod toczyć, frezować lub nawiercać. Tego rodzaju sposoby noszą nazwę obróbki skrawaniem.
Czytaj dalej


Na czym polega malowanie proszkowe?


Cięcie wodą jest jedną z doskonalszych metod stosowanych przy obróbce różnych materiałów. Jej głównymi zaletami są m.in. uzyskiwanie bardzo wysokiej jakości przecinanych powierzchni oraz brak konieczności rozgrzewania ciętego materiału, co jest nieuniknione w metodach tradycyjnych. Cięcie wodą może być stosowane przy bardzo szerokiej gamie materiałów, zarówno tych bardzo twardych, jak i miękkich. Sprawdźmy, w jaki sposób odbywa się ten proces i jakie są jego uwarunkowania.
Czytaj dalej


Podstawowe metody spawania


Przy wykonywaniu przedmiotów użytkowych, części urządzeń i podzespołów oraz różnych konstrukcji dość często pojawia się potrzeba połączenia ze sobą rozmaitych elementów metalowych. Podobnie jak i inne materiały również metal może być mocowany przy wykorzystaniu mechanicznych elementów złącznych lub różnych środków chemicznych. Jednak przy wielu zastosowaniach wiążących się z większym obciążeniem tego rodzaju sposoby nie gwarantują uzyskania właściwych parametrów wytrzymałościowych. W takich przypadkach rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z metod spawania. Przyjrzyjmy się bliżej temu, jakie są możliwości łączenia elementów metalowych za pomocą spawania.
Czytaj dalej