Dni otwarte w firmie - wycieczka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich.
Dni otwarte w firmie - wycieczka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich.

2 maja w naszej firmie zagościła wyjątkowa „inspekcja” – wycieczka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zarzycach Wielkich. 

Program wycieczki objął całą firmę, ukazując wszystkie aspekty naszej działalności: projektowanie i wdrażanie projektów, kolejne etapy produkcji, kontrolę jakości, aż po działu obsługi partnerów biznesowych, finansów i rachunkowości i marketingu. 

Najpierw jednak nasi goście poznali zasady BHP (bezpieczeństwo przede wszystkim!) i reguły zachowania na terenie zakładu, otrzymując także odpowiednie kamizelki identyfikujące. 28-osobowa wycieczka – uczniowie i nauczyciele wraz z przewodnikiem – odwiedzili strefę produkcyjną, w tym cały park maszynowy. Według relacji, szczególne wrażenie na uczestnikach wywarł automat gnący Savlagini P2L-212, który w trakcie zwiedzania wykonywał zadanie wyginania łuku za pomocą krótkich działań. Przewodnik grupy, p. Paweł Pyra (kierownik), przedstawił przeznaczenie każdej z maszyn i jej możliwości, a także finalne produkty; tego dnia realizowano m.in. wieszaki i dekoracje dla sklepu internetowego Pi-Shape.pl oraz szafę warsztatową dla Hoori.pl 

Następnie nasi goście odwiedzili dział zamówień, w którym p. Andrzej Pierzchała przedstawił kwestię surowców i materiałów wykorzystywanych w realizowanych zleceniach. Warunkiem wstępnym obróbki wysokiej jakości są wykorzystywane półprodukty i ich parametry. Jak zawsze, istotną rolę odgrywa także logistyka. Kolejnym działem były finanse i rachunkowość, którego pracownicy odpowiadają za prowadzenie ksiąg rozrachunkowych, sprawozdań i analiz, jak również za weryfikację kosztorysów przyjmowanych zleceń. Później uczniowie odwiedzili dział projektowy, w którym poznali specyfikę realizowanych zadań i poszczególnych etapów prac nad projektowaniem i wdrażaniem przedmiotów użytkowych wykonanych ze stali konstrukcyjnej. Ostatnim punktem programu był dział marketingu, w którym to p. Dawid Czermak, odpowiedzialny za badanie potrzeb naszych Klientów i Partnerów, zaprezentował analizę tendencji rynkowych i rozwój naszych kanałów komunikacyjnych.

To nie koniec. Ostatnim punktem programu były specjalnie przygotowane konkursy. Pierwszy z nich dotyczył projektowania: każdy z uczestników mógł przelać na papier własną koncepcję; zaprezentowane następnie projekty ujawniły uzdolnienia w kierunku rysunku technicznego. Jury – w składzie: p. Mikołaj Norek (konstruktor) i p. Albert Orlof (technolog) – wyłoniło trzy najwyżej oceniane prace. Drugim konkursem był quiz z wiedzy na temat obróbki stali i pracy projektowej; w którym także wyłoniono trzech laureatów.

Wizytę zakończyło pamiątkowe zdjęcie z prezes zarządu, p. Bożeną Turaj, na co dzień koordynującą pracę całej firmy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, już wkrótce zawita do nas kolejna grupa wychowanków zespołu szkół w Zarzycach Wielkich. Zapraszamy! Zachęcamy do kontaktu przedstawicieli szkół, których uczniowie także chcieliby poznać naszą pracę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl